jak wygląda wizyta w naszym gabinecie osteopatii i fizjoterapii?

Pierwsza wizyta składa się z:
– dokładnego wywiadu dotyczącego aktualnych dolegliwości oraz czynników, które mogą je powodować (m.in. przebyte urazy, operacje, sposób odżywiania, styl życia),
– diagnostyki obejmującej badanie osteopatyczne – w tym ocenę postawy ciała w pozycji stojącej jak i w ruchu,
– leczenia ukierunkowanego na poszukiwanie przyczyny powstawania dolegliwości,
– krótkiego omówienia wykonanej pracy i problematyki schorzenia pacjenta.

Kolejne wizyty polegają na:
– ocenie efektów wcześniejszej terapii,
– diagnostyce i leczeniu pozostałych dysfunkcji.

Po ustąpieniu objawów następuje balansowanie organizmu Pacjenta.

FAQ, czyli często zadawane pytania

Wizyta w naszym gabinecie osteopatii i fizjoterapii kosztuje 100 zł. Możesz za nią zapłacić na miejscu gotówką lub wykonać przelew.

Nasz prywatny gabinet osteopatii i fizjoterapii w Katowicach nie świadczy usług w ramach kontaktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

Na wizytę należy ubrać wygodne ubranie lub bieliznę. Osteopatia opiera się na pracy z ciałem, a w trakcie wizyty terapia osteopatyczna może być przeprowadzana w rejonie niekoniecznie związanym z miejscem występowania bólu.

Wizyta w naszym gabinecie osteopatii i fizjoterapii trwa od 30 do 45 minut.

Osteopatia nie zobowiązuje do określonej liczby wizyt w gabinecie. Każda wizyta powinna wywoływać pozytywne zmiany w ciele Pacjenta, a w większości popularnych dolegliwości leczenie obejmuje od 2 do 4 wizyt.

W związku z tym, że osteopatia stwarza możliwość pracy z różnymi tkankami w ciele, efekty terapii mogą być natychmiastowe lub widoczne dopiero po upłynięciu kilku dni. Nie świadczy to jednak o złej skuteczności przeprowadzonej terapii osteopatycznej.

Na wizytę w naszym gabinecie osteopatii i fizjoterapii w Katowicach – Ligocie najlepiej umówić się telefonicznie lub poprzez wiadomość SMS lub e-mail. 

Udając się na wizytę do naszego gabinetu nie potrzebujesz kompletu wyników badań. Osteopatia w znacznym stopniu opiera się na badaniu i diagnostyce osteopatycznej, dzięki czemu terapeuta jest w stanie samodzielnie ocenić ogólny stan zdrowia Pacjenta. Jeśli jednak posiadasz aktualne badania – zabierz je ze sobą. Mogą okazać się pomocne w czasie przeprowadzania wywiadu.

Tak. Udając się na wizytę możesz zaparkować samochód bezpośrednio pod gabinetem. Dostępnych jest wiele miejsc parkingowych.

fotorelacja z wizyty

zobacz też wideo!