Silne bóle głowy

Kim był Pacjent?

Mężczyzna, około 35 lat, pracownik biurowy w dużej firmie, aktywny fizycznie, podróżnik. Do naszego gabinetu zgłosił się ponieważ szukał pomocy przy silnych bólach głowy, które towarzyszą mu od lat. 

Ból pojawiał się w ciągu dnia, często nasilając się w pracy. Odczuwany był jako rozpieranie w głowie, za oczami. Ból uniemożliwiał odpoczynek i spanie. Powodował ciągłe zmęczenie. Dodatkowo pojawiało się podkrążenie i zasinienie rejonu oczu. 

Badanie i diagnoza 

Po wywiadzie i przeprowadzonej manualnej ocenie napięć w ciele zauważyliśmy dużo napięcia w rejonie obojczyków i czaszki – zwłaszcza kości klinowych.

Leczenie

Pierwsze 2 wizyty skupione były na uwalnianiu rejonu górnej części klatki piersiowej i obojczyków. Kolejne 2 wizyty poświęcone były w pełni na pracę w rejonie czaszki, szczególnie kości klinowej i jej relacji ze strukturami naczyniowymi. 

Już po pierwszej wizycie u Pacjenta zwiększyła się zdolność do odpoczynku. Polepszył się również jego sen. Kolejne wizyty przyniosły poprawę w ciągu dnia i znaczne zmniejszenie ogólnych dolegliwości. Gdy organizm odzyskał zdolność do odpoczynku i regeneracji Pacjentowi udało się wrócić do normalnej aktywności w ciągu dnia bez objawów. 

Dlaczego udało nam się pomóc?

Czaszka jest przestrzenią w której panuje określone ciśnienie. Z racji, że nie ma możliwości rozciągania się (tak jak np. jama brzuszna), to zaburzenia odprowadzania krwi żylnej powodują bardzo duży wzrost ciśnienia w jej wnętrzu. 

Zwiększona ilośc krwi żylnej będzie zwiększać ciśnienie w niej panujące, a to z kolei będzie prowadziło to zmniejszenia ilości płynu mózgowo rdzeniowego (który oczyszcza mózg).
Krew z czaszki odprowadzana jest przednią stroną szyi do klatki piersiowej. Wewnętrz czaszki to właśnie w rejonie kości klinowej znajdują się sploty żylne, które następnie otworami pomiędzy poszczególnymi kośćmi odprowadzają krew. Są one również szczególnie połączone z rejonem oczodołów – dlatego podkrążone i sine oczy były szczególnie ważną wskazówką!

Stworzenie przestrzeni i zmniejszenie ciśnienia umożliwiło organizmowi ponowny powrót do swobodnego funkcjonowania, a w rezultacie do normalizacji układu nerwowego.

____________________

Jeśli znasz kogoś, kto może cierpieć na podobne dolegliwości – podziel się z nim tym wpisem. Możliwe, że uda Ci się mu pomóc.

Jesteś lub byłaś/eś naszym Pacjentem?

Podziel się swoją opinią!