Osteopatia uroginekologiczna
Na czym polega osteoparia uroginekologiczna
Osteopatia uroginekologiczna to część osteopatii skupiająca się na zaburzeniach systemu urogenitalnego. W rozwoju człowieka możemy wyróżnić 4 systemy, które rozwijają się w następującej kolejności: system kręgowy, trzewny, urogenitalny i lokomotoryczny. Z tego powodu terapia uroginekologiczna to nie tylko manipulację tkanek w obszarze występujących dolegliwości ale również w obszarach połączonych anatomicznie.
Co leczy osteopatia
uroginekologiczna
Diagnostyka w osteopatii
Do diagnostyka dolegliwości uroginekologicznych osteopata wykorzystuje wywiad medyczny dotyczący ogólnego zdrowia jak i specyficznych objawów Pacjenta, globalne badanie manualne uwzględniające wzajemne zależności anatomiczne pomiędzy poszczególnymi systemami, dokumentacje medyczną oraz dotychczasowe leczenie..
W oparciu o uzyskana wiedzę osteopata prowadzi terapię uroginekologiczną której celem jest uwolnienie wzorca napięciowego powodującego objawy Pacjenta.
Terapia w osteopatii
Terapia uroginekologiczna to delikatne manipulacje tkanek prowadzące do uwolnienia nagromadzonego napięcia. Napięta tkanka charakteryzuje się większą gęstością, a to prowadzi do ograniczenia ukrwienia.
Prawidłowe ukrwienie tkanek jest niezbędne do zachowania zdrowia. Ze względu na połączenia anatomiczne terapia osteopatyczna często nie jest wykonywana w miejscu odczuwanych dolegliwości.
Dolegliwości urologiczne
Dolegliwości ginekologiczne
Ciąża i połóg
Wsparcie w chorobach
przewlekłych
Korzyści terapii
uroginekologicznej
1
Diagnostyka
Dokładna wielosystemowa diagnostyka
2
Bezbolesna terapia
Precyzyjne i bezbolesne manipulacji tkanek
3
Precyzyjne techniki
Bezinwazyjne i bezpieczne techniki
Chcesz
zarezerwować wizytę ?
Wizyta u osteopaty uroginekologicznego
Na początku wizyty osteopata przeprowadza wywiad i analizuje dokumentację medyczną.
W trakcie wizyty osteopata za pomocą testów manualnych ocenia obszary w których występują wzorce napięciowe i jeśli łączą się one anatomicznie z dolegliwościami Pacjenta wykonywana jest terapia.
Terapia polega na korekcji napięcia poprzez popchnięcie lub pociągniecie tkanek do momentu ich rozluźnienia. Pod koniec wizyty Pacjent otrzymuje objaśnienie terapii oraz ewentualne zalecenia do domu. Kolejna wizyty odbywa się w zazwyczaj po 2-6 tygodniach.
Co przygotować przed wizytą ?
Na wizytę warto przyjść 15 minut wcześniej tak by chwile zwolnić i skorzystać z toalety. Przed wizytą jeśli to możliwe nie należy przyjmować leków przeciwbólowych.
Zaleca się nie objadać 60 minut przed wizytą oraz zabrać wygodny ubiór nieograniczający badania i terapii uroginekologicznej.
Kim jest osteopata uroginekologiczny
Osteopata uroginekologiczny to osteopatą po 4-5 letnich studiach podstawowych który korzystając ze specjalistycznych szkoleń i kursów skupia się na terapii schorzeń urologicznych i ginekologicznych.
Dodatkowo wiedzę ginekologiczną uzupełniają 2 letnie studia z zakresu osteopatii pediatrycznej.