Terapia manualna
Terapia manualna jest jedną z metod specjalnych w fizjoterapii. Jest głównie praktykowana przez fizjoterapeutów i lekarzy. Głównym celem terapii manualnej jest przywrócenie ruchomości stawów, mięśni i tkanek z nimi związanymi. W oparciu o szczegółową wiedzę z zakresu biomechaniki terapeuta manualny przeprowadza diagnozę oraz odpowiednio dobraną terapię.
Ograniczenie ruchomości stawu to najczęstsze zaburzenie narządu ruchu. Poprzez terapie manualną i precyzyjne mobilizacje, manipulacje i uciski tkanek jest możliwa poprawa ruchomości stawów i zmniejszenie dolegliwości bólowych Pacjenta. Aby terapia manualna była skuteczna konieczna jest wyspecjalizowana wiedza terapeuty.
1111
Co leczy terapia manualna
Terapia manualna
Terapeuta w oparciu o wywiad, testy ruchowe oraz badanie manualne ocenia ruchomość poszczególnych stawów i tkanek. Ograniczenia ruchu mogą być przyczyną zaburzeń na poziomie układu nerwowego i krwionośnego, a to z kolei może powodować dolegliwości bólowe.
Z tego powodu terapeuta manualny nie skupia się tylko na bolesnym miejscu ale na obszarach które są zaburzone w ciele Pacjenta.
Korzyści terapii manualnej
Terapeuta wykorzystuje mobilizacje, manipulacje, pchnięcia oraz uciski tkanek. Terapia manualna wykorzystuje minimalną siłę o precyzyjnym kierunku niezbędna do uzyskania poprawy.
W niektórych przypadkach terapia manualna może prowokować dolegliwości bólowe Pacjenta co świadczy o pracy z właściwymi tkankami.
Kręgosłup
Mięśnie
Kończyny górne
Kończyny dolne
Korzyści terapii manualnej
1
Szczegółowa diagnostyka ruchomości stawów
2
Bezpieczna terapia oparta na biomechanice
3
Skuteczne uzupełnienie pozostałych terapii
Chcesz
zarezerwować wizytę ?